Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ανέκδοτα

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Ανέκδοτα Empty Ανέκδοτα Δευ 31 Μάης 2010, 8:10 pm

socrates13

socrates13
Admin

Ο Γιώργος Παπανδρέου σε συνάντησή του με τον Ομπάμα κατά τη διάρκεια του επίσημου δείπνου που του παρέθεσε βρήκε ευκαιρία και τον ρωτά;«Πώς τα καταφέρνεις και η διακυβέρνησή σου είναι τόσο αποδοτική και επιτυχημένη. Δεν μας λες και μας ποιο είναι το μυστικό;». «Να σου πω», του λέει ο Ομπάμα. «Τομυστικό είναι να περιστοιχίζεσαι από έξυπνους ανθρώπους». Ο Γ. Παπανδρέου δείχνει προβληματισμένος και τον ρωτά: «Πώς όμως θα ξέρω ότι οι άνθρωποί μου είναι πραγματικά έξυπνοι;». «Εύκολο», του απαντά ο Ομπάμα. «Θα τους κάνεις δύσκολες ερωτήσεις κρίσεως και θα αξιολογείς τις απαντήσεις τους». Τότε σηκώνει το τηλέφωνό του και καλεί τον αντιπρόεδρο Τζο Μπάιντεν να παρουσιαστεί αμέσως. «Δεν μου λες Τζο, αν υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός ούτε αδελφή σου,ποιος θα ήταν;». «Εύκολο», απαντά ο Τζο Μπάιντεν. «Θα ήμουν εγώ!».«Βλέπεις;» του λέει.Ο Γ. Παπανδρέου επιστρέφει στην Ελλάδα και καλεί στο γραφείο του τον Θόδωρο Πάγκαλο. «Δεν μου λες, ρε Θόδωρε», τον ρωτά, «ας υποθέσουμε ότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός ούτε αδελφή σου. Ποιος θα ήταν;». Ο Θ. Πάγκαλος κομπιάζει και απαντά: «Πρόεδρε, να το ερευνήσουμε λίγο το θέ-μα και επανέρχομαι...». Βγαίνει λοιπόν έξω, πάει βρίσκει τους συμβούλους του, τους ρωτά, ωστόσο όλοι τους ήταν ανίκανοι να απαντήσουν. Στον διάδρομο συναντά βιαστικό τον Γιώργο Παπακωνσταντίνου και τον σταματά. «Δεν μου λες, ρε Γιώργο, ας υποθέσουμεότι οι γονείς σου έκαναν παιδί και έστω ότι αυτό δεν είναι ούτε αδελφός ούτε αδελφή σου. Ποιος θα ήταν;». «Εύκολο», του απαντά εκείνος. «Θα ήμουν εγώ». Τότε ο Θ. Πάγκαλος τρέχει στο γραφείο του πρωθυπουργού, ανοίγει την πόρτα και του λέει. «Πρωθυπουργέ μου, σχετικά με εκείνο το πρόβλημα που μου θέσατε, η απάντηση είναι ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου». Τότε σηκώνεται έξαλλος ο Γ. Παπανδρέου, τρέχει προς το μέρος του Θ. Πάγκαλου και με βροντερή φωνή του λέει: «Οχι, ηλίθιε, η σωστή απάντηση είναι ο ΤζοΜπάιντεν!».



Έχει επεξεργασθεί από τον/την socrates13 στις Κυρ 03 Ιουν 2012, 1:13 am, 1 φορά

2Ανέκδοτα Empty Απ: Ανέκδοτα Δευ 28 Μάης 2012, 9:33 pm

secret_6

secret_6

Φανταστικό...!!!
Πολύ γέλιο!!!
Να είσαι καλά Σωκράτη...
Προσωπικά, θα παραθέσω μερικά του Chuck Norris... Διασκεδάστε...

1. Ο Τσακ Νόρις δεν κοιμάται. Περιμένει.
2. Ο Τσακ Νόρις έχει μετρήσει ως το άπειρο - δύο φορές.
3. Ο Τσακ Νόρις δεν φοράει ρολόι, γιατί ΑΥΤΟΣ αποφασίζει τι ώρα είναι.
4. Ο Τσακ Νόρις έδωσε στη Μόνα Λίζα το διάσημο χαμόγελό της.
5. Ο Τσακ Νόρις ανακάλυψε μια νέα θεωρία της σχετικότητας που συμπεριλάμβανε πολλαπλά σύμπαντα όπου ο Τσακ Νόρις είναι ακόμα σκληρότερος από αυτό (E=m*Τσακ Νόρις²). Όταν ανακαλύφθηκε από τον Άλμπερτ Αϊνστάιν και δημοσιεύθηκε, ο Τσακ Νόρις του έριξε γυριστή κλωτσιά στη μάπα. Σήμερα, ο Άλμπερτ Αϊνστάιν είναι γνωστός ως Στήβεν Χόκινγκ...
6. Αν γράψετε τη λέξη "Τσακ Νόρις" στο Scrabble, θα νικάτε πάντα.
7. Ο Τσακ χρησιμοποιεί και τα 7 γράμματα στο Scrabble. Κάθε φορά.
8. Ο Τσακ Νόρις μπορεί να νικήσει στο 'Σκορ 4' σε μόνο 3 κινήσεις.
9. Ο Τσακ Νόρις μπορεί να διαιρέσει με το 0.
10. Ο Τσακ Νόρις χρειάζεται 10 λεπτά για να δει το "60 Minutes".
11. Ο Τσακ Νόρις μπορεί να αγγίξει τον MC Hammer.
12. Ο Τσακ Νόρις πήρε την άδεια οδήγησης στην ηλικία των 16. Δευτερολέπτων.
13. Όταν ο Τσακ Νόρις κάνει διαίρεση, δεν υπάρχει υπόλοιπο. Ποτέ.
14. Η πρώτη δουλειά του Τσακ Νόρις ήταν εφημεριδοπώλης. Δεν υπήρξαν επιζώντες.
15. Ο Τσακ Νόρις δεν σερφάρει στο Internet, έχει κάθε ιστοσελίδα αποθηκευμένη στο μυαλό του. Κάνει refresh ανοιγοκλείνοντας τα μάτια.
16. Ο Τσακ Νόρις αποφασίζει ποια μέρα πέφτει η Τσικνοπέμπτη.
17. Η Γη δεν περιστρέφεται απλά γύρω από τον άξονά της, αλλά γυρνά κάτω από τα πόδια του Τσακ Νόρις καθώς αυτός τρέχει.
18. O Τσακ Νόρις έχει ήδη τετραγωνίσει τον κύκλο.
19. O Θεός συγχωρεί, ο Τσακ Νόρις ποτέ.
20. Ο Τσακ Νόρις έχει φτιάξει κύκλο με μόλις 300 μοίρες

(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...)

3Ανέκδοτα Empty Απ: Ανέκδοτα Τετ 30 Μάης 2012, 1:10 am

secret_6

secret_6

Η συνέχεια, όπως υποσχέθηκα:

21. Όταν ο Τσακ Νόρις πήρε το καλάμι του και πήγε για ψάρεμα στη Σκωτία, αποκάλυψε το μυστήριο του Λοχ Νες και πήρε το ζωάκι που ψάρεψε στο ενυδρείο του για να κάνει παρέα στο Μόμπι Ντικ και την Όρκα. Φήμες θέλουν να έχει βαλσαμωμένο και τον Ζακ Κουστώ.
22. Τίποτα δεν μπορεί να ξεφύγει από την βαρύτητα μιας μαύρης τρύπας, εκτός από τον Τσακ Νόρις. Ο Τσακ Νόρις τις τρώει και λέει ότι έχουν γεύση κοτόπουλο.
23. Όταν ο Μπρους Μπάννερ τσαντίζεται, μετατρέπεται σε Χαλκ. Όταν ο Χαλκ τσαντίζεται, μετατρέπεται σε Τσακ Νόρις.
24. Ο Τσακ Νόρις δεν "βλέπει νεκρούς". Φτιάχνει νεκρούς.
25. Μια φορά, ο Τσακ Νόρις αισθάνθηκε ότι κρυώνει. Από τότε αύξησε την θερμοκρασία της Γης, με τα γνωστά περιβαλλοντικά επακόλουθα.
26. Μια φορά σε ένα σόου του Ντέιβιντ Κόπερφιλντ, ο Τσακ Νόρις τον εξαφάνισε.
27. Ο Τσακ Νόρις όταν κοιμάται δεν βλέπει όνειρα, τα όνειρα βλέπουν τον Τσακ Νόρις.
28. Ο Τσακ Νόρις δεν κάνει πους-απς. Σπρώχνει τη Γη προς τα κάτω.
29. Αν νομίζεις ότι η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική, τότε πρέπει να δεις τι θα γίνει όταν της ρίξει γυριστή κλωτσιά ο Τσακ Νόρις.
30. Ο Τσακ Νόρις έχει πάει στον Άρη. Γι’ αυτό δεν υπάρχει ζωή εκεί.
31. Μια φορά ένας τυφλός πάτησε το παπούτσι του Τσακ Νόρις. Αυτός του είπε: «Ξέρεις ποιος είμαι εγώ; Ο Τσακ Νόρις!» Μόλις το άκουσε, ο τυφλός θεραπεύτηκε, αλλά το τελευταίο πράγμα που είδε ήταν το πόδι του Τσακ να έρχεται προς τα μούτρα του.
32. Όταν ο μπαμπούλας πάει να κοιμηθεί, πρώτα βλέπει αν είναι στην ντουλάπα του ο Τσακ Νόρις.
33. Αν η πέτρα νικάει το ψαλίδι, το χαρτί την πέτρα, και το ψαλίδι το χαρτί, τι τα νικάει και τα 3; Ο Τσακ Νόρις.
34. Ο Τσακ Νόρις είναι ο πραγματικός πατέρας του Λούκιου Σκάιγουόκερ
35. Ο Τσακ Νόρις συνηθίζει να δωρίζει αίμα στον Ερυθρό Σταυρό. Απλά ποτέ δεν είναι το δικό του.
36. Ο Τσακ Νόρις δεν έχει ανοιγοκλείσει τα μάτια του ποτέ. ΠΟΤΕ.
37. Ο Τσακ Νόρις πήρε 100% στις εξετάσεις του, γιατί έγραψε σε όλες τις ερωτήσεις την απάντηση «Τσακ Νόρις»
38. Το σπίτι του Τσακ Νόρις δεν έχει πόρτες. Περνάει από τους τοίχους.
39. Δεν υπάρχουν ιπτάμενοι δίσκοι. Ο Τσακ Νόρις κάνει δισκοβολία.
40. Ο Τσακ μπορεί να μιλήσει Braille.

(ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ...)

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 

(0)