Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μηνύματα στους τοίχους...

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Μηνύματα στους τοίχους... Empty Μηνύματα στους τοίχους... Κυρ 22 Νοε 2009, 1:39 am

intergallactic

intergallactic

Πολλές φορές όπως περπατάμε στο δρόμο, αντικρύζουμε διάφορα μηνύματα γραμμένα στους τοίχους. Θέλω να μοιραστώ μαζί σας ένα κατα τη γνώμη μου πολύ ωραίο μήνυμα, το οποίο αν και έχει περάσει καιρός από τότε που το είδα για πρώτη φορά, εν τούτοις έχει χαρακτεί μέσα μου. Είχε γράψει λοιπόν κάποιος στον τοίχο: "Όλο τρέχω και δεν φτάνω και ξεχνώ πως θα πεθάνω". Ίσως κάποιοι να το βρίσκετε κάπως μακάβριο. Έμενα όμως μου θυμίζει να ζω την κάθε μου στιγμή. Να νιώθω το κάθε κλάσμα του δευτερολέπτου. Ας σταματήσουμε όλο να τρέχουμε για να προλάβουμε τα πάντα χωρίς να κοιτάμε γύρω μας. Ας σταματήσουμε να τρέχουμε για να ζήσουμε λίγο και κάτι. Ας σταματήσουμε και λίγο γιατί εκεί σε μια γωνιά ένας αδερφός μας, μας χρειάζεται...

2Μηνύματα στους τοίχους... Empty Απ: Μηνύματα στους τοίχους... Δευ 28 Μάης 2012, 9:49 pm

secret_6

secret_6

Πολύ όμορφο μήνυμα.. Πολύ ζωντανό.. Κάπου διάβασα ένα που έγραφε: "Η TV έχει και OFF..." Και ενθουσιάστηκα..
Συνήθως όταν γράφουν μηνύματα είναι για να βρίσουν και να εξευτελίσουν κάποιον ή κάτι(μια κατάσταση, μια απόφαση κλπ.)
Οπότε, χαίρομαι να διαβάζω τέτοια μηνύματα στους τοίχους αν και ξέρω ότι είναι παράνομο.

Ωστόσο, για όσους ενδιαφέρονται, πληκτρολογείστε στο Google "Eliseo Oliveras".. Πρόκειται για έναν καλλιτέχνη, που από ότι καταλαβαίνω έχει άδεια να ζωγραφίζει μόνο κτίρια (από την κρυφή ως τα νύχια) και όχι μεμονωμένους τοίχους..

Καλή διασκέδαση...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 

(0)